Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

На схід села зібралася Вільшанська громада

30 березня 2018 року  відбулися загальні збори громадян в с. Вільшанка, на які були запрошені  жителі села, депутати Вільшанської сільської ради, підприємці, одноосібники. Також  на сході села були присутні  Пастушенко Валентин Миколайович – перший заступник голови районної державної адміністрації,  Плахотнюк Іван Леонтійович – директор СГД «Джугастра» ПрАТ  ПК «Поділля», Шумило Віра Володимирівна – депутат районної ради та Рибак Світлана Михайлівна – начальник відділу соціальної роботи ПрАТ ПК «Поділля».   На загальних зборах громадян були присутні 80 жителів села.

Сільський голова Іщук Олександр Григорович  у своєму звіті підсумував результати своєї роботи  та органів місцевого  самоврядування в цілому, а також роботу  депутатського корпусу, зупинився на  основних  показниках,  які  характеризують    демографію  Вільшанської  територіальної  громади. Основну увагу було приділено благоустрою населеного пункту та наведенню порядку на кладовищах села. У своєму зверненні сільський голова закликав жителів села по можливості  брати активну участь у підтриманні порядку на селі, а також висловив слова подяки Крижопільській РДА та Крижопільській районній раді за підтримку та тісну співпрацю. В цілому доповідь сільського голови була докладною та змістовною.

У своєму виступі  Олександр Григорович,  зокрема, відмітив , що бюджет сільської ради за 2017 рік виконано на 137,5%, плану, що  дало  змогу  в  повному  обсязі  забезпечувати  поточні  видатки  та  направляти  кошти  на  благоустрій  населеного  пункту  і  утримання  об’єктів  соціальної  сфери.

Видатки загального фонду становили:

 • На утримання дошкільної освіти витрачено – 455 000 грн,  у тому числі за рахунок субвенції з районного бюджету  - 359 242 грн, з місцевого бюджету – 78 247 грн, за рахунок батьківської плати – 17 500 грн.
 • На утримання сільського Будинку культури виділено – 1 220 305 грн.
 • На благоустрій села витрачено з бюджету – 139 870 грн,  в тому числі оплата електроенергії вуличного освітлення – 46 910 грн.
 • на ремонт сільських доріг – 146 748 грн.
 • Ремонт громадських криниць – 16 250 грн.
 • На виготовлення генерального плану села виділено 263 901 грн.
 • Матеріальна допомога жителям села – 10 465 грн.

За 2017 рік передано субвенції  на:

 • районний відділ охорони здоров’я – 86 000 грн на придбання реанімобіля, комп’ютера, принтера та бензину.
 • відділ освіти – 42 840 грн  на харчування дітей  1-4 класів  та придбання принтера
 • Голубецькій сільській раді на ліквідацію стихійного лиха передано – 10 000 грн.

          Також зазначив, що   в  2017 році ми взяли участь у  чотирнадцятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад із проектом «Життя вільшанчан у гармонії з культурою». На ремонт даху Будинку культури та заміну енергозберігаючих вікон та дверей залучено кошти фонду проекту – 200 000 гривень, сільської ради – 629 066 гривень, районної ради – 185 656 гривень, а загальний бюджет становить  - 1 014 722 грн.

          Що зроблено – це вже в минулому, попереду є багато напрацювань, над якими необхідно працювати та втілювати в життя: це ремонт доріг,  завершення робіт по ремонту Будинку культури, благоустрій населених пунктів, співфінансування проектів  п’ятнадцятого обласного конкурсу розвитку територіальних громад  Вінницької області за назвою « Крок за кроком до омріяної мети Вільшанського сільського Будинку культури» та інші заходи, - зазначив насамкінець сільський голова.

       Перед присутніми на зборах виступили:

 • перший заступник голови РДА Пастушенко В.М., який коротко ознайомив з роботою РДА за минулий рік, поінформував  щодо планів та перспектив району на поточний рік в системі децентралізації, медичної, освітньої реформи. Також надав відповіді на задані питання;
 • директор СГД «Джугастра» ПрАТ  ПК «Поділля» - Плахотнюк Іван Леонтійович,  який  зупинився на  питаннях   благоустрою  населеного  пункту, розрахунків  за  земельні  частки (паї),  ремонту  доріг, де повідомив, що зараз дороги ремонтувати недоцільно, потрібно, щоб трохи підсохло, а з настанням весни ПрАТ ПК «Поділля» виділить грейдер і знову візьметься за ремонт доріг та  ін.;
 • Шумило Віра Володимирівна – депутат районної ради ( адміністратор) доповнила виступ директора СГД «Джугастра», вона більш детально доповіла про плани на 2018 рік: про привітання ювілярів на 80,85,90, і більше років; про програму, спрямовану на ремонт фасаду Будинку культури, огорожі у дитячому садку та ФАПі, проведення водопроводу по вулиці Трублаїні та інше;
 • Жителі громади: Охота А.І., Флора О.І., Апостол П.І. у своїх виступах  піднімали  питання  відносно  ремонту  доріг, благоустрою , забезпечення  населеного  пункту автобусним  сполученням  тощо.
 • Оврамець В.Г., Шумило О.Г.,Дорошенко М.В. - про збільшення орендної плати за земельні паї за 2018 рік.

На завершення зборів Олександр Григорович відмітив, що 2017 рік видався  складним, але усі разом досягли певних результатів. Подякував  за підтриму всім, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по поліпшенню життя громади, тим, хто  робить наші села кращими.

Закликав жителів громади, щоб пам’ятали: наше село - це наш спільний дім,і за порядок в цьому домі відповідає кожен із нас.

За матеріалами Вільшанської сільської ради