Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Музей академіка Д. К. Заболотного приймав поважних гостей

 

Перебуваючи на Крижопільщині з робочим візитом, голова обласної ради Анатолій Олійник відвідав музей академіка Д.К. Заболотного у  селі Заболотному (раніше – Чоботарка, перейменовано на честь видатного земляка) .

Провела екскурсію директор музею Катерина Ганнущенко, яка, зокрема, розповіла, що музей створено у 1930 році на території садиб, де знаходиться хата, в якій народився і жив майбутній академік, президент Всеукраїнської Академії наук, відомий мікробіолог Данило Заболотний (1866-1929). Нова експозиція розгорнута в спеціально побудованому приміщенні у 1988 році. Похований вчений на території садиби.

В експозиційний комплекс входить меморіальна хата, літня кухня, спеціальні приміщення, сад та могила Данила Заболотного. В літній кухні розміщено матеріали, що розповідають про життєвий та науковий шлях вченого. В кімнатах меморіального будинку представлено експонати, що відображають його особисте життя. Тут відтворено інтер'єр початку ХХ століття.

Колекція музею нараховує понад 2 000 музейних експонатів. Щороку музей відвідує понад 3 000 осіб. Основу колекції складають особисті речі Дмитра Кириловича та його дружини, рукописи і видання праць вченого. Медичний інструментарій, 798 книг особистої бібліотеки вченого, колекції мінералів, черепашок і комах вдало доповнюють музейне зібрання.

У 2016 році, в рамках відзначення 150-річного ювілею вченого, в музеї-садибі Д.К. Заболотного було здійснено великий обсяг ремонтних та реставраційних робіт.