Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Місце де народжуються майбутні дерева

 

Хоч була уже пізня осінь, але 20 га постійного лісового розсадника ДП «Крижопільський лісгосп» ще зачіпали зір своєю строкатістю: там майоріли троянди скупим останнім цвітом, онде виструнчились декоративні породи, там лісівники викопували багрянолисті сіянці дуба червоного, там зеленіла шкілка ялинок і сосен, одне залишились ще кісточкові, а там уже чорніюли підготовлені під осінній посів або уже засіяні площі. А головний у цьому лісовому царстві сіянців, живців і саджанців - майстер лісового розсадника Каменчук Віталій Андрійович.

Крім нього, тут трудяться сезонні працівники: чотири лісокультурниці, тракторист та робітник. А ще допомагають охороняти господарство чотирилапі друзі, які зустрічають усіх гостей дзвінким гавкотом.

Зразу кидаються в вічі охайність, порядок і ознаки постійного виробничого процесу. Інвентар, ящики, механізована техніка у підсобних приміщеннях. Для комфорту господарю розсадника надано у користування охайне службове житло, гараж. Майстер розсадника проживає тут, у теплому просторому будинку із металопластиковими вікнами, а у підвальній частині знаходиться насіннєсховище. Але старші лісівники пам’ятають це місце зовсім іншим.

-          Це зараз тут 20 га підготовленої землі, а я коли починав тут працювати у 80-х роках, то була підготовлена невеличка ділянка, а на всій іншій частині ми викорчовували пні, - згадує інженер лісових культур Шестерняк В.М.

Людно у розсаднику не лише навесні та влітку, а і цієї пори року вистачає роботи у лісівників. Обрізатимуть на зиму малинник, який росте на площі 3 га. Кущі цього року вродили щедрим урожаєм, а зараз ще де-не-де червоніли останніми осінніми ягодами. Кущі щороку обрізають до самої землі. Такі малинники має кожне з лісництв Крижопільського лісгоспу.

Готуються до зимівлі сіянці модрини європейської у посівному відділенні площею 74 кв. м, хвоя уже набула характерного для цієї пори року жовтого кольору. Тут же знаходяться і сіянці модрини із закритою кореневою системою. Найближчим часом планують підремонтувати відділення черенкування (99 кв. м). Далі йдемо до відділення рослин із закритою кореневою системою – тут прихисток декоративних культур.

На території розсадника знаходиться і шкілка декоративних порід – крижопільські лісівники йдуть у ногу з часом і теж реалізовують декоративний посадковий матеріал. Різноманітні види туй, ялівців, ялинок милують око своєю доглянутістю та різноманіттям форм і відтінків.

Далі – ділянки із сіянцями дуба звичайного, дуба червоного, кісточкових та плодових культур (алича, абрикос, груша, кизил, яблуня), які уже викопані для реалізації підприємцям. А навпроти – свіжозасіяна ділянка. Це майбутні культури дуба звичайного та дуба червоного, висіяні з допомого сівалки, а от горіх чорний висівався вручну, у підготовлені борозни. Цього року на лісовому розсаднику висіяли загалом 11,5 тонн лісового насіння.

Ділянка з кущами аронії – цю ягоду теж заготовляють крижопільські лісівники, а кущі незабаром слід оновити, розповів Віталій Каменчук. Уже підготовлено ділянку 0,34 га для чергового невеличкого ноу-хау крижопільських лісівників -  тут цієї осені посадили безколючкову шипшину.

  • В умовах відсутності фінансування з боку держави лісівники шукають різноманітних шляхів наповнення бюджету держлісгоспу, у тому числі і за рахунок побічного користування лісом. Ми вирощуємо і реалізовуємо малину, а тепер черга і для ягід шипшини, цінної лікарської сировини, - розповів майстер лісового розсадника.

Тож у дбайливих господарів – і робота завжди є, і лад в усьому ведеться!

За матеріалами  ОУЛМГ