Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Микола Кучер: «Прийнято законопроект, який не дозволить закрити сільські ФАПи»

Верховною Радою України в першому читанні схвалено Проект Закону №7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”. За коментарем щодо цього законопроекту ми звернулися до народного депутата України Миколи Кучера. Він зазначив, що парламентом зроблено один з перших кроків для покращення медицини в селах.

«Документ повністю нівелює усі звинувачення і припущення, що в рамках медичної реформи будуть закриті ФАПи в селах, він навпаки передбачає створення нових та сучасних медичних пунктів. Це законопроект, який передбачає серйозну реформу сільської медицини, а саме розвиток інфраструктури та додаткове фінансування для охорони здоров'я у селах. Сьогодні сільські ФАПи знаходяться в жахливому стані, більшість з них не мають не те що належного обладнання, а й необхідних ліків та фахівців. Головною причиною є відсутність належних умов для медичного персоналу в селах та належного фінансування», – зазначив народний депутат та додав, що потрібно повернути високий статус професії лікаря на селі, щоб ця професія була престижною та з відповідним соціальним пакетом від держави.

За словами Миколи Кучера цей законопроект якраз передбачає будівництво не просто додаткових амбулаторій, а з можливістю проживання родини лікаря.

«Кожен лікар має бути забезпечений автомобілем, щоб він мав змогу вільно пересуватися між селами. Також лікар на селі повинен мати рівні можливості з міськими лікарями для отримання належної освіти і постійного підвищення своєї кваліфікації», – наголосив Микола Іванович.

Разом з тим, законопроект прокладає шлях до забезпечення усіх сіл навіть віддалених мережею Інтернет, оскільки документом закладено основи для започаткування сучасних технологій в медичній сфері, а саме розвиток телемедицини. Це дає змогу лікарям ставити безпомилкові миттєві діагнози та призначати дієве лікування завдяки відеоконсультацій з своїми колегами та фахівцями з будь-якого куточка нашої держави.

«Цих змін давно чекають понад 13 мільйонів українців, які проживають у селах та прагнуть кращого доступу до якісних медичних послуг», – звернув увагу Микола Кучер.