Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Крижопільщина відзначила 70-у річницю визволення від фашистських загарбників

З нагоди пам’ятної дати 16 березня у райцентрі  відбувся  мітинг - реквієм та покладання  живих квітів до Меморіалу загиблим воїнам та до пам’ятників Героям Радянського Союзу Олегу Бичковському та Роману Сміщуку.

У заході взяли участь керівники району, установ, підприємств, організацій, представники осередків політичних партій та громадських організацій, учнівська молодь, жителі району, які вшанували світлу пам’ять тих, хто відстояв мир на землі. 

До присутніх звернувся голова районної ради Анатолій Стратієвський, зазначивши: «Сьогодні наш край, возвеличений славною історією, знаменними подіями, невтомними трудівниками, відзначає 70-у річницю звільнення від німецько-фашистських загарбників. Саме ось  в такий березневий день 1944 року крижопільчани зустріли першого свого визволителя, що на легендарному танку Т-34 в’їхав до селища. Збереглось його ім’я: то був Анатолій Кіліпічев, житель с. Турово, що на Псковщині. Це ще була не Перемога, але цей день – день визволення наших земель від загарбників - назавжди збережеться в наших серцях, в історичній пам’яті нащадків. День, який гуртує представників усіх поколінь у їхньому щирому прагненні віддати данину шани і поваги воїнам-фронтовикам».

Слово мав голова районної організації ветеранів війни і праці України Михайло Бажура, який побажав миру, злагоди та єдності на рідній українській землі.

Від молоді району виступив учень 10-го класу Крижопільської СЗШ І-ІІІ ст.№1 Павло Сидорчук, який зазначив: «Свято обіцяємо бути гідними громадянами України: старанно здобувати знання, працювати віддано та чесно, свято берегти мир та незалежність Батьківщини»

Всього на фронтах війни загинуло та пропало безвісти 6700 жителів Крижопільського району.

Дев’ять братських могил, вісім солдатських поховань, двадцять три пам’ятники загиблим   воїнам та 3 меморіали на території району нагадують про ті  жорстокі бої.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

У ці дні в області проходить  Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України». Її атрибути – штандарт та фотоальбом - прийняли 14 березня крижопільчани від делегації Тростянецького району та 17 березня передали ямпільчанам.