Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Крижопільчани вшанували захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність

29 серпня, українці вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність.

 29 серпня, українці вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність.

У  Крижополі біля пам’ятного знаку  загиблим крижопільчанам у зоні проведення операції Об’єднаних Сил відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів.   

Сьогодні небайдужі крижопільчани зібралися, щоб вшанувати пам'ять військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, увічнити їх героїзм хвилиною мовчання.

Учасниками заходу стали батьки загиблих воїнів АТО/ООС,  учасники антитерористичної операції та ООС,  представники релігійних конфесій, колективів, політичних формувань, громадських організацій, мешканці селища та району.

У церемонії покладання квітів взяли участь керівники району та селища: голова  районної ради Петро Тамбовцев , перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Пастушенко, селищний голова Олександр Третьяков.

Серед полеглих солдатів і офіцерів неоголошеного російсько-українського конфлікту п’ятеро наших земляків, імена яких занесені до книги вічності.  

Ведучі свята зазначили, що в районі вшановуватимуть героїв відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2019 року №621/2019 «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України»:

«29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини Збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці.

Тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти».

В цей день було приспущено Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

По завершенню мітингу-реквієму піша хода направилася на кладовище, де захоронені загиблі троє крижопільчан: Александр Савченко, Сергій Бойко, Руслан Бондар. В цей же день голова районної ради Петро Тамбовцев та перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Пастушенко поклали квіти на могили Олександра Колівошка (с.Гарячківка) та Юрія Мельника (с.Вербка).