Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Крижопільчани відзначають День Соборності

22 січня 2018 року у приміщенні Крижопільської районної державної адміністрації за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, громадськості відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності України.

Урочистості було відкрито під звуки Державного Гімну України. Зі святом учасників зборів привітав перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Пастушенко: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»…

Майже сто років виповнилося нині цим дорогоцінним словам!

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічного й територіального єднання, свідченням їх самовизначення і становлення політичної нації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

   На жаль, багато поколінь українців навіть не знали про цю вікопомну  подію: тоталітарний режим свідомо викреслив її з нашого буття на довгі сім десятиліть. І все-таки цей день жив у генетичній пам’яті народу. Саме тому на  порозі Незалежності України від Радянського Союзу, 22 січня 1990 року, було проведено величну маніфестацію національного пробудження, прагнення до волі та консолідації всієї української спільноти – “живий ланцюг” єднання від Києва до Львова.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, коли її існування знаходиться під загрозою, поняття «соборність» та «неділимість» набули нового значення, загострилось їх розуміння. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.

Як ніколи актуальною є нині пересторога відомого правозахисника і борця за волю України В’ячеслава Чорновола: «Дай Боже нам любити Україну сьогодні – маючи, щоб не довелося потім любити гірко – втративши».

Цей день – 22 січня - є символом гордості за тих, хто відстоює свободу і незалежність нашої країни, символом рішучості, волі українського народу, символом гідності України. 

Будьмо мудрими у прийнятті доленосних рішень – як для нашої країни, так і у житті кожного з нас.

Сподіваюсь, ми всі разом знайдемо шлях до злагоди у нашій країні. Адже Соборність, яку українці проголосили 99 років тому – це не тільки визнання єдності всіх територій, але й об’єднання нації», - сказав Валентин Миколайович.

«У ці непрості для держави часи віримо, що територіальна цілісність України залишиться непорушною. Адже саме в єдності дій ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної, європейської держави.

Слава Україні, соборній, єдиній, неподільній Україні!»

Від учасників урочистостей до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та пам’ятного знака «Борцям за волю України» лягли  живі квіти.