Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Крижопільчани готуються відзначити 150 - річчя від дня народження свого земляка Данила Кириловича Заболотного ( 1866-1929)

У грудні нинішнього року минає 150 років від дня народження Данила Кириловича Заболотного - видатного українського мікробіолога, епідеміолога, президента ВУАН (тепер Національна академія наук України) у 1928-1929 роках, засновника Інституту мікробіології та епідеміології в Києві.

Голова райдержадміністрації Валентин Панчук підписав розпорядження від 1 березня 2016 року №29 «Про відзначення в районі 150 - річчя від дня народження Д.К.Заболотного».

Серед основних заходів з відзначення ювілею видатного вченого – мітинг на території Меморіального музею земляка в с.Заболотне, покладання квітів до його могили та могили дружини – Л.В.Радецької-Заболотної. Музей академіка Д.К.Заболотного знаходиться на території садиби, яка належала родині Заболотних. З тих часів збереглася хата під солом’яною стріхою, в якій народився майбутній вчений, літня кухня, де він приймав хворих, могили вченого та його дружини.

У районному Будинку культури працівники Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України (з 1985 року музей є підрозділом Інституту) проведуть наукову конференцію.

До цього управління економічного розвитку райдержадміністрації готує проект щодо перекриття солом’яного даху хати-музею, який буде подано на ХІІІ обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Ще один проект – з благоустрою території музею та прилеглої до нього – готує районна рада. Роботи планується завершити до вересня поточного року.

Будуть відвідини музею людьми різних професій і різного віку. Вже на кінець березня виявили бажання відвідати музей викладачі та студенти кафедри загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки Одеського національного медичного університету.