Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Крижопіль святкував іменини

 

 

7  вересня наш райцентр гарно відзначив  свої іменини - цього року свято проходило в парку культури та відпочинку, отож дійства були на всі смаки.

Відкрив святкові заходи селищний голова Олександр Третьяков, котрий привітав усіх, хто народився у нашому містечку, хто приїхав сюди, аби жити і працювати, хто час від часу повертається на малу батьківщину як до найріднішої часточки землі. Селищний голова зачитав вітання з нагоди свята від Асоціації міст України, що, крім гарних побажань у поздоровленні, допомагає селищу в залученні додаткових коштів на його розвиток.

Від імені районної влади, депутатського корпусу з Днем Крижополя усіх присутніх на святі привітав голова районної ради Петро Тамбовцев:

  • Мені приємно бачити, як розвивається, розквітає з року в рік наше селище.

 І це значною мірою завдячуючи Олександру Миколайовичу як його голові, депутатському корпусу селищної ради. Зауважу, що вже кілька років поспіль саме громада Крижополя є переможцем у районному конкурсі на звання населеного пункту з найкращого благоустрою. Я вірю в гарну долю нашого селища, вірю в крижопільчан, їхню  мудрість і шляхетність.

 Відповідно до Положення «Про встановлення звання «Почесний громадянин селища Крижопіль» таке звання вперше присвоєно п’ятьом крижопільчанам. І трьом із них, на жаль, посмертно. Бо такі нині реалії, бо ось уже шостий рік в Україні триває війна, а свободу й незалежність рідної землі відстоюють її найкращі сини та доньки. Не лише ратним подвигом, а й ціною життя. Як крижопільчани Олександр Савченко, Сергій Бойко, Руслан Бондар. Саме вони посмертно стали Почесними громадянами Крижополя, а посвідчення отримали їхні мами – ті, хто народив і виховав героїв і в кого війна відібрала найдорожче – Людмила Савченко, Майя Бойко, Катерина Бондар. Хвилиною мовчання вшанували крижопільчани пам'ять своїх загиблих земляків, оплесками подякувавши матерям за синів.

Звання Почесного громадянина Крижополя також вручено Валентину Тишецькому – українському живописцю, члену Національної Спілки художників України, автору багатьох полотен, які цінуються не лише в Україні, а й у всьому світі. І на багатьох з яких – найчарівніші куточки малої батьківщини. Одну з них – картину «Зупинка в Крижополі 2 хвилини» - Валентин Антонович подарував селищній раді. Картина, безумовно, символічна, адже на ній – історична будівля крижопільського вокзалу - місця, з якого, власне, і починався більш ніж як півтора століття тому наш Крижопіль. Також звання Почесного громадянина Крижополя отримав Євген Годований - історик, педагог, кандидат історичних наук перекладач, поет, краєзнавець, дослідник. Значну частину своїх робіт він приурочив саме Крижополю. Євген Федорович описав усю історію селища з часів його заснування до сьогодення. Не оминув увагою й інші сусідні села,він автор 13 книг, брошур, багатьох наукових статей з історії України.

Тим часом свято продовжилося. Різноплановою, насиченою та гучною була і концертна програма наших митців, і спеціальна концертна програма запрошених зірок естради – дуету «Сузір’я», народної артистки України, співачки, композитора та телеведучої Алли Попової, заслуженого артиста України Олександра Зайченка, співака і композитора Михайла Моди.

 А коли на вечірньому крижопільському небі засвітилися перші нічні зорі, їх доповнив зорепадовий дощ святкового салюту – на честь Крижополя і крижопільчан.