Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Кожен успіх дитини - наша маленька перемога

 

   У 2018 році в нашому районі була утворена комунальна установа «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр»  (КУ  КРІРЦ). Метою центру є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

    До КУ КРІРЦ можуть звернутися батьки (інші законні представники) дитини, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу. Особливість – ми оцінюємо саме освітні потреби дитини, і рекомендуємо, як адаптувати чи модифікувати матеріал для ефективного навчання. Проводимо комплексну оцінку їх особливих освітніх потреб та видаємо висновок, у якому надаємо рекомендації як навчати та виховувати дитину. І також за потреби забезпечуємо дітей корекційно-розвитковими заняттями. Перед фахівцями центру насамперед стоять питання визначення сильних сторін кожної дитини, потенційних можливостей та їх індивідуальних особливостей.

     Суть роботи  практичного психолога полягає у розвитку кожного психічного процесу дитини, метою якого є підготовка «особливої дитини» до суспільного життя. Пріоритетними завданнями є:

  • заспокоєння дитини, укріплення її вольових рис;
  • розвиток пам’яті, мислення, уваги, уяви, творчих здібностей;
  • підвищення самооцінки;
  • створення «ситуацій успіху»;
  • стимулювання позитивного ставлення до дефекту у дитини з особливими освітніми потребами, віри в себе, у можливість його компенсації;
  • оптимізація спілкування дитини з однолітками, батьками, педагогами.

    Важливим також у роботі практичного психолога є взаємодія з батьками, адже саме у родині задовольняється значна частина потреб дітей з особливими освітніми потребами, а це потреба у любові, захищеності, турботі, повазі, похвалі та емоційній підтримці. Батьки повинні знати, що саме їхня дитина унікальна та неповторна. Це для діток дуже важливо, тоді у них розвивається віра у себе та у свої можливості.

    Гаслом моєї роботи та роботи усіх працівників інклюзивно-ресурсного центру є - «Кожен успіх дитини - наша маленька перемога». Тобто, якщо ми бачимо ріст та успіхи дитини у певній діяльності, ми радіємо та надихаємось, що нам випала дуже важлива місія робити щасливими діток, які за певних обставин трішечки відрізняються від своїх однолітків.

 

  Практичний психолог комунальної установи «Крижопільський районний інклюзивно - ресурсний центр»                                             АНТОНІНА РОГАЛЬ