Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Інформаційно - просвітницька нарада з питань об'єднання територіальних громад

 

Децентралізація — це складна й глибинна реформа, яка перебудовує всю систему управління країною. І найболючішим питанням сьогодення для громад є питання формату їх подальшого існування.

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла закон про добровільне об’єднання територіальних громад, який дав місцевим радам можливість  консолідувати зусилля, отримувати нові повноваження та ресурси і використовувати їх для розвитку своїх територій, для поліпшення якості і доступності послуг на місцях.

Як наголошує Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко: «Створено - 728 ОТГ, у нас з’явилось 728 нових лідерів, нових управлінців, які взяли на себе відповідальність за розвиток своїх громад, а відтак і всієї країни. Але найбільше нас хвилюють 152 райони з 468, де не створено жодної ОТГ. Тож, найперше завдання - закрити цю «білу пляму». І це ми маємо зробити з вами разом».

На сьогодні наш Крижопільський район належить до тих 8-ми районів Вінницької області з 27-ми, де ОТГ поки що не створено.

Саме тому 11 квітня було проведено інформаційно - просвітницьку  нараду з питань об'єднання територіальних громад навчання - зустрічі для продовження просвітницької роботи щодо добровільного об'єднання територіальних громад області в перспективних адміністративних центрах спроможних ОТГ робочої групи з представниками громад Крижопільського району. Заходи відбувалися в смт Крижопіль та селі Городківка.

 В складі робочої групи  з територіальними громадами працювали Горба Олександр Григорович - заступник директора - начальник управління бюджетної політики Департаменту фінансів облдержадміністрації;

Затула Михайло Борисович – начальник організаційного відділу апарату  облдержадміністрації;

Васильчук Тамара Іванівна - заступник головного лікаря громадського здоров’я ОДРЗН;

Левченко Олег Васильович – директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»;

Лемещенко Олександр Олександрович – головний спеціаліст управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи відділу загальної, середньої та дошкільної освіти управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи  Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Голова районної державної адміністрації Валентин Панчук у своїх виступах підсумував роботу, яка проводилася щодо децентралізації влади в районі наразі перспективним планом передбачено   створення на базі Крижопільського  району двох спроможних територіальних громад - це Крижопільська селищна територіальна громада з 19 населеними пунктами та Городківська сільська територіальна громада з 25 населеними пунктами.

За словами Олега Левченка «заходи, які здійснюються  на Вінниччині   в рамках децентралізації,  мають позитивний результат та визнаються на вищому державному рівні».

 Виступаючими була акцентована увага на важливості питання формування бюджетів розвитку, оскільки це потужна підтримка бюджетної децентралізації , яка є стимулом розвитку ОТГ.  

 Було відмічено, що на Вінниччині до кінця 2019 року має бути сформовано 70%  ОТГ. Було процитовано голову обласної державної адміністрації Валерія Коровія: « І це стане тією критичною  масою, за якою відбудеться повне об’єднання громад. Але все ж таки той, хто піде перший, матиме переваги, адже всі інші змушені будуть підтягуватись до вже існуючих ОТГ. Вкотре наголошую, ОТГ – це інструмент вирішення питань та проблем громади: освітлення, ремонт доріг, будівництво дитячих площадок -  все те, що створює комфортні умови для проживання на даній території. Але є ще один дуже важливий момент – це можливість залучення на територію ОТГ інвесторів».

  На зібранні було розглянуто перспективи розвитку медичної та освітньої галузей.   Громадськість району , селищний та сільські голови отримали відповіді на запитання , що стосувалися розвитку малонаселених сіл району при створенні ОТГ.

Голова районної ради Петро Тамбовцев у своєму виступі зазначив, що  районна  рада  -  це  є  підсистема  законодавчої  гілки  влади  держави, тому  і успіх  її роботи  залежить від  дотримання у своїй  діяльності вимог  чинного  законодавства  України.

Районна рада діяла і діятиме завжди в межах чинного правового поля  і в спосіб, передбачений законодавством, враховуючи нагальні потреби та інтереси  усіх громад району. Станом на сьогодні формування громад - це безпосередня добра воля самих громад. Ми можемо лише запропонувати об’єднуватись в форматі, передбаченому перспективним планом, або підтримати внесені ними альтернативні пропозиції. Власне, оскільки законодавством передбачено, що це добровільний процес, то допоки громади не ухвалять самі для себе рішення, ми можемо говорити про це лише орієнтовно.

  • Особисто для мене як для голови районної ради основним завданням у цьому напрямку є забезпечення конституційного права громадян на самовизначення, збереження існуючої інфраструктури району, його економічного потенціалу, - підкреслив Петро Серафимович і вкотре закликав громади до взаємного обговорення перспектив розвитку територій.

Підсумовуючи, голова райдержадміністрації наголосив: «ця реформа в цілому не омине ні одного жителя України. Рано чи пізно вона буде впроваджена на всій території. І важливо сьогодні, в першу чергу керівникам, вчителям, лікарям, тим людям, яких поважають, зрозуміти, що це об’єднання територіальних громад і реформи місцевого самоврядування нагально потрібні, щоб Україна була сильною. Тому що основа сильної держави – це сильна територіальна громада».