Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

І півріччя 2018 року : колегія обласної державної адміністрації

26 липня голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь у виїзному засіданні колегії облдержадміністрації за підсумками соціально-економічного розвитку Вінниччини у І півріччі 2018 року. Захід відбувся у приміщенні Могилів-Подільської райдержадміністрації під головуванням очільника області Валерія Коровія. Участь у роботі також взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та депутат обласної Ради Геннадій Мазур, керівники райдержадміністрацій та районних рад області, міські голови міст обласного значення, керівники силових структур, департаментів та управлінь регіону. 

Засідання колегії розпочалося урочистою церемонією вручення державних та урядових нагород. Орденом Данила Галицького нагородили голову  Могилів-Подільської райдержадміністрації Олега Китасюка. Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно  ректору Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського Наталі Лазаренко,  та завідувачу кафедри фізики та астрономії Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського Володимиру Заболотному. Почесну грамоту Кабінету Міністрів України вручили заступнику директора Департаменту освіти на науки облдержадміністрації Володимиру Буняку та  трудовому колективу Вінницького коледжу культури та мистецтв ім. Леонтовича.

Голова облдержадміністрації розпочав засідання повідомленням, що у ІІ півріччі 2018 року буде вводитись в експлуатацію низка об’єктів за кошти Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на соціально-економічний розвиток. Крім того, заплановано також введення низки великих промислових об’єктів.

За рахунок створення конкурентного середовища, відзначив керівник ОДА, Вінниччини є сьогодні лідером за всіма позиціями в питаннях розвитку агропромислового комплексу.

Під час колегії учасники засідання заслухали доповіді про основні показники розвитку економіки Вінниччини за І півріччя 2018 року; про стан адміністрування орендної плати земель запасу та резервного фонду; хід жнивної кампанії, стан розрахунків за земельні частки (паї) і підготовку проектів з розчистки малих річок та водойм, а також про проблемні питання реформи первинної медико-санітарної допомоги і завдання місцевих органів влади щодо забезпечення умов для навчання у «Новій українській школі».

Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2018 року, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко поінформував присутніх про основні показники, які характеризують стан економіки Вінниччини та підтверджують те, що область впевнено утримує лідируючі позиції регіону, що найбільш динамічно розвивається.

– Впродовж останніх років область впевнено входить у першу десятку лідерів серед інших областей України (9 місце) за обсягами реалізованої продукції. Так, завдяки створенню нових виробництв частка Вінниччини у загальнодержавному обсязі реалізованої продукції за останні роки має тенденцію до збільшення. Серед районів найбільший внесок у промисловий потенціал області створюють Тульчинський, Іллінецький, та Гайсинський райони, – підкреслив посадовець.

До того ж, в регіоні продовжується розбудова транспортної інфраструктури: в 2018 році передбачено 2,3 млрд грн, що дозволить провести капітальний, поточний середній ремонт 120,5 км доріг.

Зауважив Володимир Мережко і про обсяги державної фінансової підтримки:

– Вперше за роки новітньої історії України Вінницька область завдяки підтримці Уряду отримала найбільшу фінансову підтримку на регіональний розвиток. У 2018 році на реалізацію проектів по восьми бюджетних програмах області передбачено більше 1,5 млрд грн з Державного бюджету. Це майже у 10 разів більше, ніж було у 2015 році. Крім того, відповідно до розпоряджень КМУ, в області буде реалізовано 32 інвестиційних проекти, на які коштом державного фонду регіонального розвитку передбачено 178,7 млн. грн.

Також, Володимир Мережко не оминув питання публічних закупівель в електронній системі ProZorro.

– За І півріччя 2018 року бюджетними закладами, установами, організаціями, які утримуються за кошти обласного та районних бюджетів проведено 9866 електронних закупівель, завдяки чому рівень економії коштів становить 6,1%, а Вінницька ОДА займає перше місце по Україні. За кошти районних (міських) бюджетів проведено 6087 закупівель. Економія коштів склала 5,3% від запланованих видатків. Найбільше закупівель провели через систему ProZorro розпорядники коштів місцевих бюджетів Липовецького, Гайсинського, Крижопільського районів. Найменше – Шаргородським, Іллінецьким, Томашпільським районами.

Щодо надання якісних адміністративних послуг, посадовець зауважив, що Вінниччина знаходиться на другій позиції серед регіонів України за кількістю адміністративних послуг, наданих через ЦНАП, та на першому місці за кількістю адміністративних послуг на 1 тисячу населення.

Щодо заходів з відновлення гідрологічного та санітарного режиму поверхневих водойм, то за останні два роки, повідомив директор Департаменту, робота у цьому напрямку значно активізувалась.

Директор Департаменту інформував, що аграріями області вже зібрано перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Практично завершено збирання озимого ячменю та ріпаку, зібрано біля 70% гороху та понад 45% площ озимої пшениці, розпочато збір ярого ячменю. 

За даними Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації на сьогоднішній день аграріями області зібрано перший мільйон тонн зерна урожаю ранньої групи зернових та зернобобових культур.