Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Фольклорний фестиваль у Молдові як шлях зміцнення культурних зв'язків сусідніх держав

Упродовж багатьох років  існує тісна співпраця між  творчими колективами  Крижопільського району  та  Республіки Молдова.  Це  сприяє зміцненню культурних зв’язків між країнами, обміну творчим досвідом, популяризації фольклору двох сусідніх держав, які з упевненістю дивляться в майбутнє та навіть одночасно підписали Угоду про асоціативне членство в Європейському Союзі.

Крижопільський район більше року тому підписав партнерську угоду про співпрацю з Дубосарським районом Республіки Молдова і в рамках цієї співпраці  делегація Крижопільського району побувала  у  молдовському дружньому райцентрі  Кошниця , де відбувався V Міжнародний фольклорний  фестиваль «Дністр, на твоєму березі…».

До складу делегації ввійшли : голова Крижопільської районної державної адміністрації

Валентин  Панчук, голова Крижопільської районної ради Анатолій  Стратієвський,   представник Вінницької обласної ради Василь Сосюк,  громадський координатор міжнародної співпраці в районі Оксана Герасимчук.

Учасників фестивалю  вітали  прем’єр – міністр Республіки Молдова Юріє Лянке, керівник місії ООН у Республіці Молдова Нікола Харрінктон та представники Євросоюзу та інших міжнародних інституцій, з уст яких лунали вітання учасникам та слова підтримки українцям у нелегкий для нас час. «Те, що Україна проходить зараз, ми бачили у себе у 1992 році. Впевнений, що і на вашій землі буде мир, злагода та взаєморозуміння. Ми всі співчуваємо вам та щиро бажаємо гарного майбутнього», - зазначив у своєму виступі на церемонії відкриття фестивалю головний організатор та натхненник , голова району Дубесарь Григорій Полічинський .

Для участі в концертній програмі від України були запрошені :  народні аматорські колективи  народної пісні Крижопільського районного будинку культури «Кряжани » та «Молодички», а також народний аматорський ансамбль народної пісні «Суцвіття» Крижопільської школи естетичного виховання, які гідно представили український фольклор на теренах Молдови.

Виступи українців отримали найвищу оцінку спеціалістів та гостей фестивалю. І хоча переможців згідно положення  не визначали але наші колективи , безперечно, були в числі фаворитів. 

Цікаво, що фестивальне дійство проходило у реконструйованому коштом Євросоюзу районному будинку культури с. Кошниця. Ця реконструкція та сам фестиваль – проекти місії ЄС у Молдові, що є гарним прикладом співпраці для України як асоційованого члена цього об’єднання.