Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Двадцята сесія районної ради: енергоощадження, зміни до бюджету, питання медицини, різні програми та непрості проблеми

 

7 червня відбулося пленарне засідання 20 сесії районної ради 7 скликання, на якому було розглянуто 33 питання.

З першого питання порядку денного - про підбиття підсумків опалювального сезону 2017-2018 рр. і організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018- 2019 рр. - сесію інформував начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Валерій Пацай. Валерій Володимирович насамперед зауважив, що загалом, підсумовуючи роботу сфери житлово-комунального господарства та закладів соціальної сфери в період проходження минулого опалювального періоду, слід зазначити, що виконавчі комітети селищної та сільських рад, усі керівники закладів бюджетної сфери району з відповідальністю поставилися до виконання покладених завдань у міжопалювальний період. Усі об’єкти теплопостачання району знаходились в технічно-справному стані та працювали в звичному режимі. Опалювальний сезон 2017-2018 років пройшов без особливих ускладнень та аварійних ситуацій.

На опалення приміщень соціальної сфери протягом опалювального сезону спожито - біля 1 тис. 160 тонн вугілля різних сортів, на що виділено з місцевих бюджетів 2,9 млн грн, (споживання вугілля зменшилося на 400 т, але економія склала тільки 100 тис.грн, через значний ріст ціни на паливо) паливних брикетів використано – 137,8 тонни на суму 356,0 тис.грн, (при цьому використання дров’яних брикетів у порівнянні з минулим роком зменшилося на 249 т, сума витрат зменшилася на 355,0 тис.грн), а дров використали майже 2,0 тис. складометрів на суму 805,0 тис.грн, (споживання дров збільшили на 700 складометрів у порівнянні з минулим опалювальним сезоном, витрати збільшено на 381,0 тис.грн), тюкованої соломи спожито 126 т на суму 49,0 тис.грн, зменшили споживання на 54 т, або на 16,0 тис. грн, це - СЗШ І-ІІІ ст. с. Вільшанка; електричної енергії спожито – біля 1,6 млн кВт на суму 3,3 млн грн, використання електроенергії майже не змінилося, але сума витрат збільшилася на 200 тис.грн.

Уже другий опалювальний сезон бюджетними установами не використовується для опалення природний газ, заклади переведені на альтернативні види палива.

Загалом протягом опалювального сезону 2017-2018 років на оплату спожитих енергоносіїв використано біля 6,0 млн грн, що на 1,3 млн грн менше опалювального періоду 2016-2017 років, і не дивлячись на стрімкий ріст цін на енергоносії нам вдалося заощадити на використанні паливно-енергетичних ресурсів майже 20 % бюджетних коштів, це ще раз підкреслює, що впровадження заходів з енергозбереження та новітніх технологій є пріоритетним напрямом щодо розвитку бюджетних закладів району.
Слід зазначити, що в період підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років на реалізацію заходів з енергозбереження по бюджетних закладах району освоєно 12,8 млн грн із них 5,0 млн грн кошти районного бюджету; 1,2 млн грн. - субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, що надійшла в район за сприяння Народного депутата України Ю.М. Македона, 1,0 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку; 825,3 тис. грн - кошти обласного бюджету, 135,6 тис. грн – кошти спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3»; та 4,6 млн грн – кошти територіальних громад району.

Відповідно реалізовано __40 проектів, (встановлено 6 сучасних енергоефективних котлів, проведено термомодернізацію 11 закладів, замінено 374 вікна та 91 двері).

Основну доповідь з цього питання доповнили у розрізі галузей, які очолюють на районному рівні, головний лікар Крижопільської ОЛІЛ Валерій Рузяк та начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Валерій Кушнір.
Далі депутати прийняли Програму збереження та ефективного використання об’єктів благоустрою територіальних громад сіл, селища Крижопільського району на 2018-2020 роки, внесли зміни до Районної комплексної програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та запобігання торгівлі людьми на період до 2021 року», Програми поліпшення системи соціального захисту населення Крижопільського району на 2018 рік”, Комплексної оборонно-правоохоронної програми Крижопільського району на 2016 - 2020 роки «Безпечна Крижопільщина – взаємна відповідальність влади та громад». Затверджено звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року, розпорядження голови районної державної адміністрації, прийняті у період з 21 лютого 2018 року по 25 травня 2018 року.

При обговоренні питань про затвердження угод з сільськими та селищною радами відповідно до яких вони передаватимуть кошти на фінансування заробітної плати медикам первинної ланки у червні (газета писала про ситуацію, яка складалася у нашому районі та й у всій області – коштів на це у районних бюджетах не вистачає) та про внесення змін до районного бюджету щодо додаткового розподілу коштів (запитів надійшло на 7 мільйонів гривень, а ресурсу, що залишився в залишку, - всього 1 млн 297 тис. грн), депутат районної ради Лідія Семенюк назвала ситуацію, яка є наразі з районним бюджетом, катастрофою і запропонувала створити комісію з фахівців, що зробила б її глибокий фаховий аналіз. А ще запропонувала керівництву району «їхати в Київ і просити субвенцію для порятунку території. І переконувати структури, які останнім часом перереєстровуються як суб’єкти господарювання в інших районах, а працювати, добивати дороги продовжують у нашому, не робити цього, бо терпіння людей не безкінечне».
Голова райдержадміністрації Валентин Панчук погодився з пропозиціями, повідомив, що переговори з підприємствами, про які йдеться, ведуться. І додав, що коштів у бюджеті не вистачає не лише на первинну ланку медицини, а й на вторинну, на освіту – загалом близько 4 млн грн. Тим часом закон не забороняє господарюючим суб’єктам проводити перереєстрації.

Депутати затвердили рішення про обсяг співфінансування проектів “Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 3-4 лікарі за адресою вул. Бузкова 1, с.Городківка Крижопільського району Вінницької області" та "Реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 1-2 лікарі з житлом за адресою вул. Калабаліних в с.Соколівка Крижопільського району Вінницької області». Також - про створення комунального некомерційного підприємства «Крижопільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» та про реорганізацію шляхом перетворення юридичної особи – Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування (ці рішення необхідні у розрізі реформування охорони здоров'я). Підтримано клопотання щодо нагородження Почесною відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною”. Затверджено порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора та педагогічних працівників комунальної установи «Крижопільський районний інклюзивно - ресурсний центр» та штатний розпис комунальної установи «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр».


Розглянуто і підтримано рішення щодо здачі майна і приміщень комунальної власності в оренду, про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Знято з контролю ряд рішень районної ради.
Розгляд питання про затвердження мережі опорних закладів (шкіл) району теж викликав зацікавлене обговорення, і проект рішення з нього був доповнений пропозицією депутата Лідії Семенюк щодо детального вивчення ситуації та збільшення кількості опорних шкіл у районі.


У «Різному» голова районної ради Петро Тамбовцев ознайомив депутатів з відповідями, які отримала районна рада на свої запити. Зокрема від сироробного заводу з приводу викидів забруднювальних речовин (сиророби повідомили, що вирішують цю проблему відповідно до оприлюдненого ними плану) та заготівельних цін на молоко (це питання не у компетенції крижопільської філії, його переадресували до керівного офісу компанії). Служба автомобільних доріг у Вінницькій області на запит районної ради повідомила, що дорога Соколівка-Павлівка включена у перелік автошляхів, які ремонтуватимуться у цьому році.

На цьому сесія у запланований термін – близько півтори години – завершила роботу, за  злагодженість  і сумлінність якої депутатам подякував голова районної ради Петро Серафимович Тамбовцев.