Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

До всесвітнього дня охорони праці!

У житті людей праця посідає центральне місце, вона визначає стабільність сім'ї та суспільства в цілому, а одним із показників розвитку будь-якого суспільства є стан здоров’я населення, зокрема і працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці.

 Щорічно 28 квітня Україна разом з міжнародною спільнотою відзначає Всесвітній день охорони праці, який у цьому році проходить під девізом: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”. Сьогодні більшість працівників стверджують, що результативність їхньої роботи напряму залежить від психоемоційного стану. Досить часто стрес стає причиною нещасних випадків на виробництві через зниження уваги, погіршення координації рухів тощо. Надміру сильна, тривала та регулярна фізична та емоційна реакція організму неприпустима для організму людини. Можливі наслідки стресового впливу (мігрень, гіпертонія, серцево-судинні захворювання тощо) негативно впливають і на діловий імідж, і на конкурентноздатність підприємства.

На превеликий жаль, на підприємствах району, за минулий рік сталося 7 нещасних випадків, в тому числі – 1 зі смертельним наслідком. За I квартал 2016 року – 1 нещасний випадок. Причини - різні, але з впевненістю можна сказати, що однією із них є халатне відношення до службових обов'язків з боку посадових осіб та керівників робіт, порушення нормативних актів з охорони праці, а також низький рівень трудової дисципліни.

Очевидно, що повністю усунути ризики під час трудової діяльності, особливо на виробництві, не вдається проте, зменшити їх за рахунок проведення профілактичних заходів реально і необхідно.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації №68 від 22 квітня 2016 року, - з 22 по 28 квітня  2016 року, в районі заплановані заходи до Всесвітнього дня охорони праці. З нагоди святкування, керівникам найбільших підприємств, установ та організацій району направлено звернення з метою приєднатися до відзначення цього свята. Запропоновано усім разом організовувати конкурси на найбезпечніше робоче місце, оновлювати куточки, стенди з питань охорони праці, проводити додаткові бесіди, лекції з нагоди свята, вшанувати пам’ять загиблих на виробництві, ініційовано залучення психологів (соціальних педагогів), з метою роз’яснення учням та студентам  навчальних закладів причин виникнення стресу на роботі та  способів  його запобігання.

Вітаємо всіх, хто працює у сфері охорони праці! Бажаємо сил та натхнення продовжувати своїми діями забезпечувати та підтримувати безпечні та здорові умови праці. Незгасної життєвої енергії Вам, добробуту та мирного неба над головою.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації