Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

До 73 річниці визволення району

Крижопільчани відзначили 73-тю річницю визволення району від нацистських загарбників у роки Другої світової війни 1939-1945 років.

З нагоди пам’ятної дати 16 березня у райцентрі  пройшов мітинг – реквієм. У заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Пастушенко та керуюча справами виконавчого апарату районної ради Наталя Тимчишена, представники трудових колективів, організацій, установ, осередків політичних партій та громадських організацій, учнівська молодь. 

Учасники мітингу вшанували пам’ять тих, хто обороняв район у далекому 1941-му році, хто звільняв Крижопільщину у березні 1944-го року.

Всього на фронтах війни загинуло та пропало безвісти 6700 жителів Крижопільського району.

По різному склалися долі героїв – визволителів нашого району. Багато з  них знайшли  свій останній притулок на нашій Крижопільській землі.

Дев’ять братських могил, вісім солдатських поховань, двадцять три пам’ятники загиблим воїнам та 3 меморіали на території району нагадують про ті  жорстокі бої.

Впродовж 73 років ми пам'ятаємо тих, хто пролив свою кров в ім’я  миру на Українській землі.

Здавалося,  виборовши  мир  такою   дорогою  ціною,  вже  ніколи  не  мало  статися  війни. Та, на жаль, сьогодні в Україні знову проливається  кров,  гинуть  люди,  справжні  патріоти, які  виховувалися на  мужності  та  героїзмі  своїх  дідів  та  прадідів - героїв  Другої світової  війни. Вони,  не шкодуючи  свого  життя,  відстоюють  єдність  України  зоні  антитерористичної  операції.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової, та крижопільчан, які загинули під час виконання свого військового та громадянського обов’язку  на Сході України.

До Меморіалу загиблим воїнам та пам’ятника землякам, які загинули, відстоюючи незалежність України, цілісність її території, лягли живі квіти.

14 березня 2017 року Україна вперше відзначила  День українського добровольця, який  за покликом серця у найважчі години, вихований на подвигах дідів та прадідів, став на захист незалежності та територіальної цілісності України.

Вічна пам’ять полеглим героям!

Вічна слава визволителям Крижопілля!

Вічна слава захисникам України – її незалежності та суверенітету!                            

Слава Україні!