Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

До 10 річниці з дня смерті Отця Мартиніана Войцеха Дажицького

 

 2 липня францисканська Провінція св. Архангела Михаїла в Україні переживала 10 річницю з дня смерті відновника Католицької віри на наших землях Отця Мартиніана Войцеха Дажицького.

В селі Городківка в костелі  Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії відбулися Розарій, урочиста Свята Меса та молитва біля могили о.Мартиніана, завдяки якому в Україні було відновлено францисканський орден.

 Всі присутні мали можливість відвідати музей «Місце пам'яті о. Мартиніана Дажицького», в якому знаходяться особисті речі, документи, книги, ікони та фотографії о. Мартиніана.

В цьому дійстві взяли участь голова райдержадміністрації Валентин Панчук та заступник голови районної ради Іван Русін.

Історична довідка.

У 1747 році у Городівці було споруджено сучаний мурований костел коштом князів Любомирських, який 1785 року реставрували завдяки селянину А. Бєльському. У 1841 році храм освятив єпископ Ф. Мацкевич. На початку ХХ століття костел відновили. У 1937-1942 роках святиня була закритою, у ній облаштували клуб.

У 70-х роках ХХ століття грунтовну реставрацію костелу здійснив о. Мартиніан Войцех Дажицький OFM, який працював у цій парафії з 1957 року аж до своєї смерті 2 липня 2009 року і був тут похований.

 Саме йому завдячує орден Братів Менших своїм відновленням в Україні після падіння комуністичного режиму.