Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Деревина як відновлювальне джерело енергії

 

Деревина – це не тільки сировина для лісопильної, деревообробної, целюлозно-паперової промисловості, а ще й відновлювальне джерело енергії.

            З метою економії газу багато жителів області перейшли на опалення дровами, встановили піролізні котли з тривалим терміном горіння і високим коефіцієнтом тепловіддачі. А таке опалення потребує лише сухих дров, що зберігає котли в належному технічному стані.

Коефіцієнт тепловіддачі сухих дров взагалі збільшується на 20%. Тому так важливо дрова заготовити саме зараз і підсушити їх до початку наступного опалювального сезону. Держлісгоспи створюють пункти для природного підсушування дров. Але цей об’єм не задовольняє потреби області саме в сухих дровах.

Держлісгоспи роблять все від них залежне, щоб максимально забезпечити споживачів дровами. Слід відмітити, що не можна зрубати лісу більше, ніж те передбачено законодавчими нормативами. Однак лісівники збільшили об’єми реалізації дров’яної деревини, переорієнтувавши максимальну кількість дров на паливні потреби і за рахунок цього забезпечивши попит, що значно зріс.

У 2018 році держпідприємствами реалізовано на енергоринок області 178 тис. м3 дров’яної деревини, в т.ч. населенню - 95 тис. м3, закладам соціальної сфери -35 тис. м3,  іншим підприємствам і організаціям - 48 тис. м3.

 

 

ДП «Крижопільський лісгосп»