Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

День вшанування і скорботи

У День пам’яті та примирення площу біля Меморіалу загиблим воїнам, що в центрі селища, заполонила громадськість райцентру, дві третини складала учнівська молодь.

Організовано, урочистою ходою учні двох шкіл, трудові колективи пройшли селищем і зібрались біля пам’ятного місця. Всюди стилізована квітка маку: на гірлянді, яку молодь принесла до Меморіалу, корзині квітів, яку урочисто було покладено до стели на честь загиблих у зоні АТО крижопільчан, в руках дітей, на одязі учасників урочистої ходи та мітингу.

Голова районної ради Петро Тамбовцев від імені Крижопільської районної ради та районної державної адміністрації привітав крижопільчан зі світлими та священними днями – Днем пам'яті та примирення і  Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

«Вже вдруге  на державному рівні проходить святкування 8 та 9 травня - в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

Ми відзначаємо День пам’яті та примирення, бо серцем, душею, розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою – Перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу. Розуміння цього нас єднає і робить сильнішими. Ми схиляємо голови у пошані перед тими, в 1945-му  під різними прапорами, з неймовірною жагою справедливості виборов  Перемогу, зупинив Другу світову війну,  виніс вирок нацизму,  приніс людству мир і  надію. День перемоги над нацизмом – свято зі сльозами на очах, бо занадто високу ціну заплатили за нього народи – мільйони жертв, скалічених доль, втрачених талантів, незагоєних фізичних і душевних ран. Немає на українській землі, у нашому районі родини, у літописі якої не залишила  страшні сторінки та жахлива війна, відлуння  якої болить нам і сьогодні. Вдячні нащадки шанують великий подвиг, мужність,  патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм покоління, яке вистояло у смертельній боротьбі з нацизмом.  Ветерани завжди залишаються для нас взірцем служіння батьківщині, своєму народові,  найкращим людським ідеалам, і сьогодні  вони  своїм прикладом надихають на перемогу наших воїнів, які відстоюють єдність України, її право на незалежність, демократію та свободу. Завдання нашого покоління:  - відстояти мир, повернути спокій в українські сім’ї, не дозволити розпалити вогонь нової війни, відродитися жахам нацизму, геноциду. Тож у ці світлі травневі дні згадаємо, вшануємо усіх, хто наближав День Перемоги, відстоював Мир тоді, і тих, хто робить це сьогодні – на блок-постах і українських кордонах, волонтерських центрах, госпіталях, всюди, де кується наша українська міць. Помолимося за усіх загиблих, за здоров’я ветеранів, бійців української армії, усіх учасників АТО, волонтерів, за  усіх, хто  бажає перемоги і  розквіту Україні. Зігріємо душевним теплом ветеранів, учасників визвольних боїв, родини, які сьогодні  втратили найдорожче  – синів, чоловіків, батьків, не залишимо без уваги  сім’ї, що залишилися без рідної домівки, усіх, хто несе важку і небезпечну варту задля України. Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!»