Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2017 році День вишиванки припав на 18 травня.

Зі святом українців привітав Президент України Петро Порошенко привітав українців зі святом. «Нехай наш національний одяг надихає нас на нові перемоги!», - йдеться у вітання глави держави.

Свято не передбачає обов'язкових заходів. Свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку - одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Саме так вчинили і крижопільчани: заступник голови районної державної адміністрації Валентина Круць, заступник голови районної ради Іван Русін,  працівники райдержадміністрації, районної ради, фінансового управління та відділу культури і туризму райдержадміністрації, централізованої бібліотечної системи та багато-багато інших.

Працювали у цей день, як годиться, добросовісно і відповідально. А ще з піднесенням і усмішкою, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. І робили світлини – на згадку і на знак єдності українського народу.