Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

День створення нової Православної Церкви в Україні

 

В історичний для України день сорок крижопільчан прибули на Софіївську площу  у м. Києві, де зібралися тисячі людей зі всієї України в очікуванні рішення Надзвичайного об'єднавчого Собору Православних Церков.

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Валентина Круць, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Наталія Тимчишена.

Надзвичайний об’єднавчий Собор розпочався  зранку 15 грудня в Софії Київській та тривав за «закритими дверима» протягом усього дня. По його завершенні Президент України Петро Порошенко оголосив про створення  нової Православної Церкви в Україні та представив її предстоятеля - митрополита Київського і всієї України Єпіфанія (Думенка), який, за його словами, на початку січня 2019 року у Стамбулі отримає Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Президент Петро Порошенко наголосив, що надання автокефалії Православній Церкві в Україні подія співставна за значеннням зі здобуттям політичної незалежності України.

«Питання автокефалії – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Ми здобуваємо, нарешті, духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної», – наголосив глава держави. 

У свою чергу, новообраний предстоятель Православної Церкви в Україні Митрополит Київський і всієї України Епіфаній також звернувся до вірян, які очікували рішення Об’єднавчого Собору. Він подякував усім присутнім на Софійський площі за спільну молитву і підтримку процесу створення єдиної Православної Церкви в Україні.