Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

День Гідності та Свободи

У вівторок, 21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України - День Гідності та Свободи.

Свято відзначається щороку згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію, викликало обурення українців.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, "коктейлів Молотова" і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

І це була лише ціна трьох місяців Євромайдану. Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти із собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу "великому брату". Анексований Крим, війна на Донбасі, яка забрала життя вже понад двох тисяч українських військовослужбовців, - все це реалії сьогоднішньої України.

Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі. Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема.

І українці – Небесна Сотня, воїни АТО, волонтери, кримські татари та українці, що сидять у путінських тюрмах – довели, що вона в них є. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія. І не тільки українська.

21 листопада на площі перед районною державною адміністрацією та районною радою відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Валентин Панчук, голова районної ради Петро Тамбовцев, їхні заступники, керівники та працівники установ, підприємств та організацій,  громадськість району.

«Це день вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також усіх, хто  сьогодні бореться за Україну, відстоюючи її східні кордони. 

Встановлення в Україні  державного свята з такою промовистою назвою зроблено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Люди, різні за віросповіданням, поглядами, ставали тут однією сім’єю. Такої згуртованості, яку демонстрували у дні революцій українці, світ ще не бачив», - сказав у своєму виступі на мітингу голова райдержадміністрації Валентин Панчук.

Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя за Свободу, Гідність та Незалежність нашої держави.

При виконанні бойових завдань від куль та мін російських найманців загинули наші земляки Олександр Савченко, Сергій Бойко, Олександр Колівошко, Руслан Бондар.

Ставши на захист держави - чи то за контрактом, чи по мобілізації - за різних обставин загинули Андрій Долейко, Володимир Андріяш, Юрій Мельник, Микола Запухляк, Микола Єршов, Максим Клусов, і вже цими днями – Валентин Палійчук, житель с. Городківка.

Їхні імена назавжди залишаться в пам’яті крижопільчан, усіх українців.

Валентин Іванович відзначив також, що у зміцнення, розбудову демократичної та сильної України свій внесок робить і Крижопільщина. Успіх ґрунтується на спільних досягненнях крижопільчан, енергійності та активній громадянській позиції кожного.

Побажав усім здоров’я, наснаги, добробуту, нових звершень в ім’я країни та мирного неба над головою.

Учасників мітингу привітали також заступник голови районної громадської організації «Спілка учасників АТО» Ігор Колодій, учениця 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. №2 Крижополя Вікторія Накорик.

По завершенню заходу присутні поклали живі квіти до пам’ятного знака «Борцям за волю України» та пам’ятника на честь крижопільчан, які загинули у зоні проведення антитерористичної операції, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.