Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Чергове засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування відбулось у Вінниці

 

 30 травня  в приміщенні Вінницької міської ради відбулось засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему: «Законодавче забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні та на регіональному рівні», яке  провели народні депутати України Григорій Заболотний, Сергій Кудлаєнко, Геннадій Ткачук, заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський та директор регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов.

Участь у зібранні взяла  секретар Крижопільської селищної ради Людмила Пасічник.

Третій рік поспіль захід організовує Вінницьке регіональне відділення Асоціації міст України для міських, сільських, селищних голів, голів об’єднаних територіальних громад, представників обласної ради та облдержадміністрації.

– Проведення реформ в країні є надзвичайно важливим фактором. Адже  реформа, яка передбачає передачу в місцеві бюджети податків, створює економічну зацікавленість громад в розвитку нових виробництв та підтримці бізнесу, – зазначив заступник голови обласної ради Михайло Кременюк. – Децентралізація прибирає перешкоди для бізнесу і підприємницької діяльності – зайві дозволи, інстанції, надмірний контроль. Активні, спроможні та зацікавлені громади – головна підтримка економічного розвитку країни. Але разом з тим недосконалість законодавчої бази розвитку місцевого самоврядування є перешкодою в становленні об’єднаних територіальних громад, їхня юридична невизначеність не дозволяє розвиватись в повній мірі, система виборів до органів місцевого самоврядування потребує доопрацювання. 

Перед учасниками засідання з інформацією про роботу комітетів Верховної Ради України виступили народні обранці. В ході зустрічі обговорили проекти законодавчих актів, важливих для органів місцевого самоврядування. Серед них – «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про удосконалення процедури монетизації пільг на проїзд», «Про систему виборів до органів місцевого самоврядування» тощо.

Також присутні на зібранні подискутували про законодавчі ініціативи позбавлення повноважень органів місцевого самоврядування щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та скасування плати пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів. Також обговорили інші проблемні питання місцевого самоврядування, які виникають під час повсякденної роботи.