Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування

 

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування 31 жовтня провела перший он-лайн-семінар у форматі відеорежиму на тему: «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування». 37 населених пунктів Вінниччини були підключені до режиму відеозв’язку. Зазначений семінар організовано для голів сільських, селищних та районних рад, керівників міст та об’єднаних територіальних громад.

У он-лайн-семінарі взяли участь голова райдержадміністрації Валентин Панчук, голова районної ради Петро Тамбовцев, сільські голови, заступники голови райдержадміністрації та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Засідання пройшло під головуванням очільника обласної Ради, голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолія Олійника. Участь взяли  перший заступник голови  облдержадміністрації Андрій Гижко та керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк.

– Необхідно звикати до  таких форматів і ми будемо використовувати електронні засоби зв’язку для оперативності  вирішення питань, – зазначив Анатолій Олійник. – Секреатріат  Асоціації придбав програмне забезпечення, за яким сьогодні ми вперше проводимо он-лайн-семінар. І надалі будемо  практикувати таку форму спілкування.

Відкриваючи роботу семінару Анатолій Олійник окреслив коло питань та познайомив із доповідачами, які їх розкриють в ході семінару, побажав усім плідної роботи та знайти відповіді на ті питання, які виникають на місцях.

В свою чергу Андрій Гижко підкреслив, що проведення подібних нарад є надзвичайно необхідним, адже реформа децентралізації, в першу чергу, передбачає передачу значної кількості повноважень, зокрема в галузі освіти, охорони здоров`я та соціального захисту населення, саме органам місцевого самоврядування та ОТГ.

«Враховуючи, що органам місцевого самоврядування делеговано значну частину повноважень держави і вони виконують частину функцій держави, зокрема в галузі медицини, освіти, дорожнього господарства, благоустрою і т.д., на які виділяються відповідні субвенції, необхідно зважувати, що до завершення бюджетного року залишилось 60 днів. Тому вирішення фінансових питань пов’язаних із завершенням року – виплат заробітних плат і дофінансування енергоресурсів – це наше спільне завдання і необхідно, щоб на місцях було розуміння важливості цих питань. Адже це зона вашої безпосередньої відповідальності. Тож необхідно спрацювати таким чином, аби успішно завершити поточний бюджетний рік та сформувати збалансований бюджет на 2019 рік», - зазначив Андрій Гижко.

В ході засідання начальник управління дорожнього господарства облдержадміністрації Олег Бабій розповів, які додаткові заходи спрямовано на утримання та експлуатацію доріг місцевого значення та участі у цьому органів місцевого самоврядування.

Також, щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, організацію та фінансування фельдшерських пунктів розповіла Ольга Зодорожна - начальник управління лікувально- профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров`я ОДА.

Крім того учасниками обговорено такі питання як формування проекту бюджету на 2019 рік, податок на землі лісового фонду, модернізація мережі закладів освіти та створення опорних шкіл, нові правила оформлення житлових субсидій, порядок надання та виплати дотації на молодняк ВРХ, який вирощено в домогосподарствах населення, питання благоустрою населених пунктів, а також актуальні питання Закону «Про запобігання корупції».

Завідувач сектору з питань запобігання корупції облдержадміністрації Андрій Сільницький, зокрема, зазначив: «Рекомендую найближчим часом перевірити  термін дії ЕЦП кожного декларанта і з 1 січня до 1 квітня 2019 року заповнити декларацію про доходи. Нагадаю, що у 2018 році  до суду було передано 234 протоколи про порушення Закону України, 86 осіб притягнути до адміністративної відповідальності, з яких 85 – невчасно подали декларацію або несвоєчасно повідомили про зміни у майновому стані».