Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

72-га річниця визволення України від фашистських загарбників

          Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року 28 жовтня встановлено  Днем визволення України від німецько-фашистських загарбників. 


          Війна…. У цьому слові біль та сум матерів, стогін поранених, сльози сиріт. Це чорна, ганебна сторінка в історії людства. Це події, від яких несвідомо здригається кожна людина. Історія визволення України, як і всієї війни, писалася доблестю, самопожертвою воїнів, талантом полководців, героїзмом простого народу.

          Сімдесят два роки відокремлюють нас від того дня, тієї миті, коли на березі річки Прут був знову поставлений прикордонний стовп. Це був одна тисяча дев’ятий день Великої Вітчизняної війни! День визволення України!

          Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками: бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб, українські маршали й генерали очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

          Минають роки, покоління змінює покоління, але назавжди залишиться у серцях потомків пам’ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів.

28 жовтня 2016 року з нагоди цієї пам’ятної дати в історії нашої держави  в районі славили героїв-земляків, які долали всі труднощі та жахи війни, віддали своє життя задля звільнення нашої Батьківщини. 

У райцентрі  відбулася урочиста хода до Меморіалу загиблих воїнів, у якій взяли участь керівництво району, трудові колективи, представники громадських та політичних осередків, мешканці селища.    

На знак пошани до тих, чий подвиг на фронті і в тилу назавжди залишиться у світлій пам’яті поколінь, громадськістю Крижопільщини було покладено квіти до Меморіалу,  до пам’ятників Героям Радянського Союзу Олегу Бичковському та Роману Сміщуку та загиблим землякам-учасникам АТО.

Пам’ять усіх земляків, хто загинув у роки Другої світової війни, у зоні антитерористичної операції на Сході України, вшановано хвилиною мовчання.