Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

19 сесія Крижопільської районної ради 7 скликання

Відбулася 19 сесія районної ради 7 скликання

2 березня 2018 року пройшла 19 сесія Крижопільської районної ради 7 скликання.

Першим питанням, яке обговорили депутати, став звіт голови районної ради Петра Тамбовцева про діяльність за період з 2 лютого  2017 року по 1 березня 2018 року.

У своєму виступі голова районної ради відзначив, що депутатський корпус довів здатність працювати як єдиний механізм, продуктивно знаходити виважені шляхи вирішення актуальних проблем життя територіальних громад. Розуміння, що інтереси громадян вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам  знайти спільну мову та злагоджено працювати на благо району.

Далі зупинився на основних питаннях роботи органу місцевого самоврядування.

Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом роботи районної ради сьомого скликання. 

Упродовж звітного періоду було проведено: 8 сесій районної ради, з них 1 - позачергова. 

        Розглянуто  257  питань, ухвалено 248 рішень, у тому числі щодо:

- затвердження районних програм та внесення змін до них – 92;

- бюджетних питань та внесення змін до районного бюджету – 36;

- управління комунальною власністю –38;

- земельних відносин – 34;

- депутатської діяльності і правопорядку –17;

- затвердження статутів, положень та  внесення змін до них – 12;

 - кадрових питань – 5.

На сьогоднішній день на контролі постійних комісій перебуває 77 діючих програм. Ще 8 цільових програм потребують оновлення.

 За звітний період районною радою ухвалено  45 районних програм, які стосувалися усіх сфер життєдіяльності територіальних громад району (деякі чинні програми затверджувалися у новій редакції).

Зокрема, прийнято: 9 програм з питань соціально-економічного розвитку  району, 10 програм гуманітарного спрямування (освіта, медицина, культура), 14 програм з питань соціального захисту, 4 програми з питань безпеки та правопорядку.

Зупинився на участі територіальних громад у різного рівня конкурсах на отримання грантів, які  сьогодні, в умовах обмеженості  фінансових ресурсів місцевих бюджетів,  можуть бути використані на покращення життєвого  рівня населення. Так, за результатами 14 обласного конкурсу розвитку територіальних громад Вінниччини у Крижопільському районі з 42 поданих проектів виграно – 14 ( з них 2 екологічних) на загальну суму 4 млн 401 тис. грн, у тому числі:

- з обласного бюджету виділено – 1млн 436 тис. грн;

- кошти  сільських, селищного та районного бюджетів – 2 млн 965 тис. грн.

            У 2017 році у нашому районі вперше було проведено перший районний конкурс проектів та програм  розвитку територіальних громад. Основним завданням Конкурсу є активізація громад, об’єднання ресурсів органів місцевого самоврядування, громадських організацій, інвесторів, органів самоорганізації населення для розв’язання соціально значущих проблем територіальних громад району.

До участі в конкурсі було представлено 11 проектів від територіальних громад  району. Перемогу здобуло 10 проектів, на реалізацію яких з районного бюджету було виділено кошти для співфінансування в сумі 673,5 тис. грн,

 - Вагомий внесок у співфінансування проектів розвитку внесли народний депутат України Македон Юрій Миколайович, наші господарюючі структури: ПрАТ «ПК «Поділля» (директор – Гавріш Олександр Олексійович), «Кряж і Ко» (директор – Дабіжа Віктор Миколайович), а також фермерські господарства та приватні підприємці, перелічувати яких мені не дозволяє брак часу.  Але – незалежно від розміру господарства, підприємства чи розміру благодійного внеску – хочу висловити їм усім велику подяку за активну громадянську позицію і любов до  рідного краю,- зазначив Петро Серафимович.

Зупинився голова районної ради на питаннях співпраці органів місцевого самоврядування з виконавчою владою району, ефективного використання комунальної власності, вирішенням проблем місцевого самоврядування.

І найболючішим питанням сьогодення для громад є питання формату їх подальшого існування, оскільки в країні триває адміністративно-територіальна реформа.

Консультації між сільськими громадами з приводу формування об’єднаних територіальних громад наразі тривають, але помітних зрушень поки що немає.

Особисто для мене як для голови районної ради основним завданням у цьому напрямку є забезпечення конституційного права громадян на самовизначення, збереження існуючої інфраструктури району, його економічного потенціалу.

Районна рада діяла і діятиме завжди в межах чинного правового поля  і в спосіб, передбачений законодавством, враховуючи нагальні потреби та інтереси  усіх громад району. Це – основний пріоритет нашої роботи.

          Реформа має здійснюватися у формі діалогу, з громадою потрібно говорити відверто про всі механізми реформ.

- Звертаюсь до вас, шановні очільники громад: співпрацюйте, разом вивчайте перспективи, так би мовити, плюси і мінуси об’єднання, побувайте на загальних зборах у своїх сусідів, проводьте роз’яснювальну роботу безпосередньо з людьми на місцях.

Звертаюсь до вас, шановні депутати: у складі районної ради ви представляєте територіальні громади району. Не стійте осторонь цього питання, зустрічайтеся із своїми виборцями, почуйте їхню думку і висловіть свою, пам’ятаючи, що головним залишається принцип  добровільності.

        «Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас  хочу подякувати громаді, депутатам, сільським, селищному головам, виконавчій гілці влади, установам і організаціям - всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування. Всім тим, хто допомагав у роботі.

Переконаний, що районна рада за  два роки своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції, та готовий до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку району. Ми завжди відкриті для спілкування, дискусій та  об’єктивних зауважень.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі,  бажаю щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров'я», - так завершив свій звіт голова районної ради.  

В обговоренні звіту взяли участь Городківський   та Красносільський сільські голови Олександр Гаврилюк та Валентина Чепелюк, головний лікар Крижопільської ОЛІЛ Валерій Рузяк, депутат районної ради Світлана Тищук  та депутат обласної ради   Юрій Семенюк. Про стан законності, боротьби зі злочинністю та результати діяльності Бершадської місцевої прокуратури у 2017 році поінформував її керівник радник юстиції Володимир Гирба.

На сесії було розглянуто і затверджено ряд районних програм: забезпечення заходів у сфері державної безпеки на території Крижопільського району у 2018 році, Районну цільову соціальну програму національно - патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2020 роки, Районну програму зайнятості населення на період до  2020 року, Єдину комплексну програму розвитку галузі культури та духовного відродження у Крижопільському районі на 2018 – 2022 роки,  Програму розвитку туризму у Крижопільському районі на 2018-2022 роки,Районну програму підтримки ветеранів Крижопільської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» на 2018-2020 роки,  Програму забезпечення виконання делегованих повноважень казначейською службою у Крижопільському районі на 2018 – 2019 роки, та внесли зміни до ряду інших програм.

В обговоренні звіту голови районної ради  та інших питань на сесії взяв участь депутат районної ради, голова райдержадміністрації Валентин Панчук.

Він, зокрема, відзначив, що лише спільними діями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості  можливо забезпечувати вирішення проблем району.

Керівник району зупинився також на питаннях залучення коштів на розвиток територій, підприємств, організацій через участь у підготовці та реалізації грантових проектів.

Після розгляду всіх питань порядку денного сесії  керівники району квітами та гарними побажаннями від імені усіх чоловіків привітали  жінок, присутніх на пленарному засіданні, з прийдешнім Міжнародним жіночим днем.